Daugava

Pēdējais reģistrētais loms:
30.06.2025, Līdaka, 42 cm
Ūdenstilpes tips:
Upe
Novads:
Rīga; Daugavpils; Aizkraukles novads; Augšdaugavas novads; Jēkabpils novads; Krāslavas novads; Ķekavas novads; Līvānu novads; Ogres novads; Salaspils novads
Dziļums:
Vidējais -, Max -
Tauvas joslas platums:
10
Sastopamās zivis:
-

Makšķerēšanas karte

Ir nepieciešama

Licences

Nav nepieciešama

Vēžošana

Noteiktās teritorijās atļauta vēžošana

Zemūdens medības

Noteiktās teritorijās atļautas zemūdens medības

Pieejamās licences

Ogres novads Pieejamas 6 licences
Vienas dienas licence makšķerēšanai (arī ar spiningu) no krasta laika periodā no 1. jūnija līdz 28. (29.) februārim Daugavā lejpus Ķeguma HES
4.00 EUR
Pirkt
Vienas dienas licence makšķerēšanai (arī ar spiningu) no krasta laika periodā no 1. jūnija līdz 28. (29.) februārim par samazinātu maksu Daugavā lejpus Ķeguma HES
2.00 EUR
Pirkt
Vienas dienas licence makšķerēšanai no laivas (arī ar spiningu) laika periodā no 1. jūnija līdz 28. (29.) februārim Daugavā lejpus Ķeguma HES
7.00 EUR
Pirkt
Vienas dienas licence makšķerēšanai no laivas (arī ar spiningu) laika periodā no 1. jūnija līdz 28. (29.) februārim par samazinātu maksu Daugavā lejpus Ķeguma HES
5.00 EUR
Pirkt
Mēneša licence makšķerēšanai no krasta (arī ar spiningu) laika periodā no 1. jūnija līdz 28. (29.) februārim Daugavā lejpus Ķeguma HES
50.00 EUR
Pirkt
Mēneša licence makšķerēšanai no krasta (arī ar spiningu) laika periodā no 1. jūnija līdz 28. (29.) februārim par samazinātu maksu Daugavā lejpus Ķeguma HES
30.00 EUR
Pirkt

Nolikumi

Par licencēto makšķerēšanu Daugavā lejpus Ķeguma HES

Lasīt
Nolikumu špikeris pieejams premium versijā
Saņem pilnus makšķerēšanas nolikumu konspektus
no 2.99 € / mēnesī
Iegādāties

Vietas apraksts

🌊 Daugava
📍 Latvijas lielākā upe, tek cauri Latgalei, Vidzemei un Zemgalei
📏 Garums Latvijas teritorijā: 352 km

Daugava, bet aiz Latvijas robežām - Rietumu Dvina ir Latvijas lielākā upe. Tā iztek no Valdaja augstienes Krievijā, tecējumu turpina cauri Krievijai, Baltkrievijai un Latvijai, līdz ietek Baltijas jūrā, Rīgas jūras līcī. Upes garums pārsniedz 1000 km, no tiem vairāk nekā 300 km Latvijā. Kā jau lielākā upē, šeit vienkopus apvienojas ļoti daudz likumdošanas nianšu un prasību, kas jāpatur prātā makšķerniekam, ja viņš iekārojis noķert zivi Daugavā.

Daugava (tās atzarojumi un Pļaviņu, Ķeguma un Rīgas HES ūdenskrātuves) — no Latvijas—Krievijas robežas līdz ietekai Rīgas jūras līcī (ieskaitot posmu pa Latvijas—Baltkrievijas robežu) ir publiska upe.

🦆 Dabas vērtības
Daugavas upe ir nozīmīga dabas un kultūrvēsturiskā vērtība. Tās posms no Krāslavas līdz Daugavpilij ietilpst dabas parkā “Daugavas loki”, kas ir daļa no aizsargājamo ainavu apvidus “Augšdaugava” – Natura 2000 teritorijas. Šī teritorija ir iekļauta arī UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā.

Kādi ierobežojumi? 

  • Daugavas posmā lejpus Ķeguma HES tiek organizēta licencētā makšķerēšana;
  • Atsevišķās vietās Daugavā ir noteikti ātruma ierobežojumi;
  • Atsevišķās vietās ir noteiktos periodos aizliegta makšķerēšana;
  • Noteikti upes posmi atrodas īpāši aizsargājamās dabas teritorijās, kas nosaka papildus ierobežojumus;

Ūdenstilpē spēkā ir vides un makšķerēšanas ierobežojumi. Dažās vietās nepieciešamas licences vai jāievēro īpaši noteikumi. Plašāka informācija pieejama Premium versijā.

Lai vieglāk orientēties Daugavā, izmanto mobilās lietotnes “Mana Cope” kartes sadaļu “Kur copēt”, tas palīdzēs vieglāk orientēties un ievērot makšķerēšanas ierobežojumus, lietotnē iezīmētas ātrumu ierobežojumu zonas, makšķerēšanas liegumu zonas un makšķerniekiem draudzīgās vietas, kur ielaist laivu, paēst vai pārnakšņot.

Daugavā atsevišķās vietās - īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, starp tiltiem, HES tuvumā noteikti pārvietošanās ierobežojumi ūdenstransporta līdzekļiem. Šīs zonas ir atzīmētas kartē un to tuvumā Tu saņemsi brīdinājumus, kartē varēsi redzēt arī kāds ierobežojums spēkā attiecīgā vietā.

Dodies copēt? Paķer līdzi “Mana Cope”!

Kas atļauts Daugavā, bet nav atļauts citās upēs?

Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi atļauj lomā paturēt pa vienam lasim un taimiņam, kurš noķerts Daugavā posmā no ietekas jūrā līdz Rīgas HES. Vēl viens izņēmums skar vimbu paturamo izmēru. Vimbai, kura noķerta Daugavā, virzienā no Rīgas HES augšup pret straumi pieļaujamais garums nav noteikts.

Makšķerēšana liegumi

1621839568_ZT2ntA7L.png

Laikā no 1. maija līdz 31. maijam aizliegts makšķerēt:

  • no ietekas Rīgas jūras līcī 6 kilometru posmā augšup pret straumi līdz bijušajam augstsprieguma pārvadam Rīgas pilsētas teritorijā (kreisajā krastā N57° 01,116' E24° 05,156', labajā krastā N57° 01,099' E24° 05,692');
  • Loču kanālā visā garumā;
  • Sarkandaugavā visā garumā. (skat.attēlu)

Makšķerniekiem, kuri iecienījuši copēt Daugavas ietekā pie jūras, noteikti jāatceras, ka Makšķerēšanas noteikumi neatļauj makšķerēt iekšpusē starp moliem visā to garumā. Tāpat aizliegta makšķerēšana Daugavas grīvas rajonā – 1000 metru rādiusā no ietekas, izņemot makšķerēšanu no moliem jūras pusē vietās, kas ir atļautas publiskai pieejai.

Likumdošanā noteiktas arī īpašas prasības attiecībā uz zivju ieguvi HES tuvumā. Tā atļauta tikai vietās, kurās atbilstoši normatīvajiem aktiem par licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtību organizēta licencētā makšķerēšana. Šobrīd licencētā makšķerēšana tiek organizēta tikai pie Pļaviņu HES, tāpēc iegaumē, ka makšķerēšana ir aizliegta pie Rīgas HES 700 metru posmā lejup pa straumi, 1000 metru posmā lejup pa straumi no Ķeguma HES aizsprosta.

 Ātruma ierobežojumi Daugavā

Ja esi iecienījis makšķerēt no laivas, tad jāpatur prātā, ka Daugavā vairākos upes posmos noteikti ātruma ierobežojumi. Ātruma ierobežojumi tev būs aktuāli, ja makšķerē Daugavā Rīgas administratīvajā teritorijā, kā arī Likteņdārza tuvumā Koknesē.

1621839656_lzSEEh5D.png1621839661_SIRi7QVk.png1621839667_KZ967moN.png
Ministru kabineta 2016. gada 9. februāra noteikumi Nr. 92 “Noteikumi par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos” nosaka ātruma ierobežojumus 14 km/h jeb 8 mezgli Daugavas–Buļļupes rajonā un Daugavā no Vanšu tilta līdz Dzelzceļa tiltam. (skat. attēlu)

Rīgas administratīvā teritorijā noteikts ātruma ierobežojums Daugavā pie Zaķusalas, šeit kuģošanas līdzekļu kustības ātrums nedrīkst pārsniegt 9 km/h. (skat.attēlu)

2020. gadā Kokneses novada dome izdeva saistošos noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā izmantojami Kokneses novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošie publiskie ūdeņi un to piekrastes zonas Daugavas upes ( Pļaviņu ūdenskrātuves) un Pērses upes teritorijā. Šie noteikumi ieviesa ātruma ierobežojuma zonas Likteņdārza apkaimē. (skat.attēlu)

1621839721_ynJXGDP0.png

Visas iepriekš uzskaitītās ātruma ierobežojumu zonas iezīmētas mobilās lietotnes “Mana Cope” interaktīvajā kartē sadaļā “Kur copēt?“

Īpaši aizsargājamās dabas teritorijas

Daugavas krastos atrodas vairākas Natura 2000 teritorijas: aizsargājamo ainavu apvidus “Augšdaugava”, vairāki dabas parki: dabas parks “Daugavas loki”, dabas parks “Dvietes paliene”, dabas parks ”Daugavas ieleja”, dabas parks “Dolessala”, kā arī dabas liegums ”Klintaine” un dabas liegums “Daugava pie Kaibalas”. Ja dodies copēt iepriekš nosaukto īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tuvumā, tad ielāgo, ka šajās teritorijās aizliegts nobraukt no ceļiem un pārvietoties ar mehāniskiem transportlīdzekļiem, tricikliem, kvadricikliem un mopēdiem pa meža un lauksaimniecības zemēm, izņemot, ja pārvietošanās notiek pa teritorijas apmeklētājiem speciāli izveidotiem maršrutiem vai pārvietošanās ir saistīta ar šo zemju apsaimniekošanu, uzraudzību vai valsts aizsardzības uzdevumu veikšanu. Tāpat jāatceras, ka aizliegts kurināt ugunskurus ārpus speciāli ierīkotām vietām, kuras nodrošina uguns tālāku neizplatīšanos.

Tomēr par vienu no dabas teritorijām pastāstīšu sīkāk, jo bez iepriekš uzskaitītiem ierobežojumiem, šai vietā noteiktie ierobežojumi tieši skar makšķerniekus. Protams, ka runa ir par dabas liegumu “Daugava pie Kaibalas”.

1621839736_joJ2GY2b.png

Dabas lieguma teritorijā laikposmā no 1.marta līdz 1.maijam aizliegts pārvietoties ar jebkādiem motorizētiem ūdenstransporta līdzekļiem ar ieslēgtu motoru, izņemot gadījumus, ja pārvietošanās ir saistīta ar šo teritoriju uzraudzību, valsts aizsardzības uzdevumu veikšanu vai glābšanas un meklēšanas darbiem;

Dabas liegumā ir noteiktas divas sezonas liegumu teritorijas, kur aizliegta uzturēšanās noteiktā laika periodā:

  • Sezonas lieguma I teritorijā aizliegts uzturēties katru gadu no ledus izkušanas vai no 1.marta (bezledus periodā) līdz ledus sasalšanai;
  • Sezonas lieguma II teritorijā aizliegts uzturēties katru gadu no 1.marta līdz 1.jūlijam.Šajā teritorijā visa gada garumā arī aizliegts pārvietoties ar jebkādiem motorizētiem ūdens transporta līdzekļiem ar ieslēgtu motoru.

Uzturēšanās aizliegums neattiecas uz gadījumiem, ja tas nepieciešams dabas lieguma uzraudzībai, apsaimniekošanas pasākumu vai zinātnisko pētījumu veikšanai un cilvēku glābšanas un meklēšanas darbiem.

Pilnais apraksts un ierobežojumi pieejami premium versijā
Uzzini makškerēšanas limitus un plašāku ezera aprakstu
no 2.99 € / mēnesī
Iegādāties

Draudzīgās vietas

Zvejnieklīcis
Zvejnieklīcis
Atpūtas vieta pie Daugavas (LVM)
Atpūtas vieta pie Daugavas (LVM)
Atpūtas vieta "Zemenīte"
Atpūtas vieta "Zemenīte"
Atpūtas vieta "Krauja" (LVM)
Atpūtas vieta "Krauja" (LVM)
Kempings "Senči"
Kempings "Senči"
Laivu ielaišanas vieta pie Daugavas lokiem
Laivu ielaišanas vieta pie Daugavas lokiem
Atpūtas vieta pie Slutišķu kraujas
Atpūtas vieta pie Slutišķu kraujas
Atpūtas vieta “Latgales sēta”
Atpūtas vieta “Latgales sēta”
Butišķu atpūtas vieta
Butišķu atpūtas vieta
Atpūtas vieta “Bruņinieku laukums”
Atpūtas vieta “Bruņinieku laukums”
Atpūtas vieta “Ververu loks”
Atpūtas vieta “Ververu loks”

Ņem vērā!

Pēc sacensībām iesniedz sacencību loma atskaiti