Makšķerniekam, kurš nodarbojas ar licencēto makšķerēšanu, ir jābūt klāt dokumentam, kas ļauj identificēt personu un tās vecumu (fotogrāfija, vārds, uzvārds un personas kods), licencei, kā arī attiecīgajā laika periodā derīgai makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartei, ja makšķernieks ietilpst to personu skaitā, kurām tādai ir jābūt saskaņā ar Makšķerēšanas, noteikumiem. Personām ar invaliditāti vecumā no 16 līdz 65 gadiem jābūt klāt invaliditātes apliecībai;
Makšķerēšanai jānotiek saskaņā ar Makšķerēšanas noteikumiem un makšķerēšanas Nolikumu, ievērojot tajos noteiktās normas par makšķerēšanas rīkiem un to lietošanu, atļauto loma lielumu un pieļaujamo zivju garumu, vispārējiem makšķerēšanas aizliegumiem un makšķernieka pienākumiem, ar šādiem papildus ierobežojumiem:
VISPĀRĪGIE IEROBEŽOJUMI:
Alūksnes ezerā aizliegts nodarboties ar zemūdens medībām un vēžošanu.
Licencētās makšķerēšanas organizētājs noteicis liegumu makšķerēt Alūksnes ezera iekšezerā no laipām Nr.1, Nr.2 un Nr.3. Alūksnes ezera iekšezers ir Alūksnes ezera teritorija, ko no pārējā ezera šķir iedomāta līnija no Pussalas tālākā dienvidu punkta uz Alūksnes ezera krasta (Alūksnes Muižas parka teritorijā) tālāko ziemeļu punktu. (skat. attēlu)
Tāpat aizliegts makšķerēt 200 m rādiusā Alūksnes ezerā Alūksnes upes iztekas rajonā, kā arī Alūksnes upē līdz aizsprostam (hidrotehniskajai būvei). (skat. attēlu)
Licencētās makšķerēšanas organizētājs noteicis, ka no 10. maija līdz 30. jūnijam aizliegts makšķerēšanai par ēsmu izmantot dabīgas ēsmas zivis vai to daļas;
IEROBEŽOJUMI MAKŠĶERĒŠANAI NO LAIVĀM
Makšķerēšana, izmantojot peldošus ūdens transportlīdzekļus, Alūksnes ezerā atļauta no 10. maija līdz 31. decembrim.
Diennakts tumšajā laikā no 1.maija līdz 31.oktobrim visiem ūdens transportlīdzekļiem jābūt aprīkotiem ar nepārtraukti darbojošos un skaidri saskatāmu mākslīgās gaismas elementu (riņķa uguns).
Laikā no 10. maija līdz 30. jūnijam Alūksnes ezerā aizliegta velcēšana, kā arī aizliegts velcēt tuvāk par 50 m no cita ūdens transportlīdzekļa vai krasta joslas. Par velcēšanu uzskatāma mākslīgas vai dabīgas ēsmas vilkšana aiz ūdens transportlīdzekļa, kurš pārvietojas, izmantojot iekšdedzes dzinēju, elektromotoru vai muskuļu spēku.
Laika periodā no 1. novembra līdz 30. aprīlim Alūksnes ezerā aizliegts atrasties ar ūdens transportlīdzekļiem diennakts tumšajā laikā. Par diennakts tumšo laiku tiek uzskatīts laika periods no vienas stundas pēc saulrieta līdz vienai stundai pirms saullēkta.
Ko un cik drīkst paturēt lomā:
Viens makšķernieks diennaktī lomā drīkst paturēt:
- 3 līdakas, kuru garums ir no 50 -70 cm, no kurām viena līdaka drīkst būt garumā virs 100;
- 3 zandartus;
- ne vairāk par pieciem kilogramiem asaru, no kuriem trīs asari drīkst būt garāki par 35 cm,
- citas zivis saskaņā ar Makšķerēšanas noteikumiem.
Līdaku makšķerēšana maijā
Līdaku makšķerēšanai maijā izveidota atsevišķa licence - Vienas dienas licence līdaku makšķerēšanai maijā Alūksnes ezerā. Nolikumā noteikts, ka maijā ezerā noķertās līdakas atļauts paturēt lomā, tikai tādā gadījumā, ja esi iegādājies Vienas dienas licenci līdaku makšķerēšanai maijā Alūksnes ezerā, citu licenču īpašniekiem līdakas lomā paturēt nav atļauts.
Svarīgi:
- laikā no 1 .maija līdz 9. maijam ar šo licenci drīksti paturēt lomā līdaku, kas ķerta no ezera krasta;
- ja esi “ķer un atlaid” cienītājs un uz Alūksnes ezeru dodies makšķerēt bez mērķa lomā paturēt līdaku, tad makšķerēšanai drīksti iegādāties Vienas dienas licenci makšķerēšanai Alūksnes ezerā, izņemot līdaku makšķerēšanu maijā.
Kurš drīkst makšķerēt bez maksas?
Ja neplāno copēt ezerā no laivas, bet esi iecīnījis makšķerēšanu no krasta, tad man tev ir laba ziņa. Šis makšķerēšanas veids Alūksnes ezerā pieejams bez maksas. Tas gan nenozīmē, ka tagad vari mest makšķeri pār plecu un mesties copes priekos. Būs jāveic daži priekšdarbi, proti, jāizņem Gada bezmaksas licence makšķerēšanai no karsta Alūksnes ezerā, šo licenci ir tiesīga saņemt ikviena persona. Lai to iegūtu, dodies uz: https://www.manacope.lv/waterbody/licence/208/view
Tāpat bez maksas Alūksnes ezerā drīkst makšķerēt bērni un pusaudži līdz 15 gadu vecumam, ar nosacījumu, ka bērnam vai pusaudzim ir izņemta Bērnu un pusaudžu gada (no 1.janvāra līdz 31.decembrim) bezmaksas licence, izņemot līdaku makšķerēšanu maijā. Šo licenci tāpat kā gada bezmaksas licenci makšķerēšanai no krasta vari ēri noformēt šeit: https://www.manacope.lv/waterbody/licence/209/view
Lomu uzskaites kārtība
Kādos gadījumos jāiesniedz licences lomu atskaite?
- Lomā paturēji zivi;
- Copēji, bet ievēroji "ķer un atlaid" principu;
- Nevienu zivi nenoķēri;
- Licenci neizmantoji.
Nekavējoties pēc katras līdakas vai zandarta noķeršanas (ja to paredzēts paturēt lomā), obligāti jāreģistrē savs loms, norādot datumu, zivju sugu, loma lielumu (zivju skaitu un svaru).
? Informācija par gūto lomu jāiesniedz 5 (piecu) dienu laikā pēc licences derīguma termiņa beigām. Lomu pārskats/atskaite iesniedzama arī gadījumos, ja loms nav gūts/nav paturēts vai licence nav izmantota.
? Visu veidu makšķerēšanas licenču īpašnieki, kuri laikā nebūs iesnieguši lomu pārskatu, saņems paziņojumu uz licencē norādīto elektroniskā pasta adresi par nepieciešamību ne vēlāk kā 14 dienu laikā iesniegt loma pārskatu.
? Ja minētajā termiņā lomu pārskats netiks iesniegts, licencētās makšķerēšanas organizētājs par konstatēto pārkāpumu informēs zivju resursu aizsardzības un uzraudzības iestādes;
Makšķerniekam, kurš nodarbojas ar licencēto makšķerēšanu, ir jābūt klāt dokumentam, kas ļauj identificēt personu un tās vecumu (fotogrāfija, vārds, uzvārds un personas kods), licencei, kā arī attiecīgajā laika periodā derīgai makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartei, ja makšķernieks ietilpst to personu skaitā, kurām tādai ir jābūt saskaņā ar Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumiem. Personām ar invaliditāti vecumā no 16 līdz 65 gadiem jābūt klāt invaliditātes apliecībai;
Lai vieglāk orientēties Alūksnes ezerā, izmanto mobilās lietotnes “Mana Cope” kartes sadaļu “Kur copēt”, tas palīdzēs vieglāk orientēties un ievērot makšķerēšanas ierobežojumus, lietotnē iezīmētas laivošanai bīstamās vietas ezerā, makšķerēšanas liegumu zonas un makšķerniekiem draudzīgās vietas, kur ielaist laivu, paēst vai pārnakšņot.
Dodies copēt? Paķer līdzi “Mana Cope”!